PUBG Mobile için beklenen güncelleme geliyor, güçlü telefonu olanlar yaşadı

PUBG Mobile‘ın geliştiricisi Krafton, oyunun çok yakında 120fps moduna kavuşacağını duyurdu. Bu yeni özellik, oyunculara daha akıcı ve tepkisel bir oyun deneyimi sunmayı vaat ediyor. PUBG Mobile daha önce maksimum 90fps sunarken, şimdi mobil oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyarak 120fps’yi hedefliyor. Bu özelliğin Android ve iOS cihazlarında kullanılıp kullanılamayacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

120fps modunun, yüksek çerçeve hızını desteklemek için güçlü donanımlara sahip yüksek ve üst orta sınıf akıllı telefonlar için optimize edilmesi bekleniyor. Giriş seviyesi cihazlar, daha düşük grafik ayarlarında bile 120fps’de istikrarlı bir performans sergilemekte zorlanabilir. Hindistan’da PUBG Mobile‘ın yerel versiyonu olan BGMI’nin de bu yeni özellikle güncelleneceği ve küresel sürümle uyumlu hale geleceği belirtiliyor.

PUBG Mobile için beklenen güncelleme geliyor, güçlü telefonu olanlar yaşadı

Beta testleri sırasında, hem PUBG Mobile hem de BGMI beta test kullanıcıları 120fps modunu deneyimleme şansına sahip oldular. Test sırasında, oyundan cihazın aşırı ısınabileceği ve pil tüketiminin artabileceğine dair uyarılar alındığı bildirildi. Bu modun tam anlamıyla verimli olabilmesi için, akıllı telefon üreticilerinin de cihazlarını bu yeni özelliği destekleyecek şekilde optimize etmeleri gerekiyor. Güçlü işlemcilerle donatılmış en son amiral gemisi akıllı telefon kullanıcılarının, bu yeni modu sorunsuz bir şekilde deneyimleyebilecekleri öngörülüyor.

120fps modunun duyurusu, PUBG Mobile‘ın 3.1 sürüm güncellemesinden kısa bir süre sonra geldi. Bu güncelleme, gökyüzünde geçen ve benzersiz ulaşım araçları ile stratejik öğeler içeren “Skyhigh Spectacle” adında yeni bir temalı modu, oyuncuların kendi evlerini özelleştirebildikleri, diğer oyuncuların evlerini ziyaret edebildikleri ve çeşitli aktivitelere katılabildikleri “Ev” oyun modunu, Miramar, WOW oyunu ve Metro Royale güncellemelerini içeriyor. Bu güncellemeler, şehir alanları, yaratıcı olanaklar ve ateşli silah eklentileri gibi yeni unsurlar ekleyerek genel oyun deneyimini zenginleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir