Apple, iPhone 16’nın Bataryasında Metal Kaplama Kullanacak: Isınma Sorunu Tarih Olacak

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone 15 Pro serisi, ısınma sorunlarıyla gündeme bomba gibi düşmüştü. Apple, konuyla ilgili çalışma yaptığını söylemiş olsa da bazı kullanıcılar, bu durumun düzelmediğinden şikâyetçiydi. Gelen son haberler, Apple’ın iPhone 16 serisinde yeni bir batarya tasarımı kullanmaya başlayacağını gözler önüne seriyor. 

Çinli kaynakların paylaştığı bilgilere göre Apple, iPhone 16’da folyo kaplama yerine metal kaplama kullanacak. Bu da ısı dağılımının daha iyi yapılmasını sağlayacak. Hâl böyle olunca telefonlar, iPhone 15 Pro’daki gibi ısınmaya maruz kalmayacak.

iPhone 16 bataryası böyle görünecek:

Paylaşılan görüntüler, iPhone 16’nın bataryası ile iPhone 15’in bataryasının aynı şekle sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca kapasite açısından bir değişim yaşanması da beklenmiyor. Yani iPhone 16 bataryası, iPhone 15’te olduğu gibi 3.597 mAh kapasiteye sahip olacak.

,

Bu arada; Apple’ın iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’te ise daha da farklı bir batarya teknolojisi kullanacağı iddia ediliyor. İddialara göre Apple, bu akıllı telefonların bataryalarını yüksek yoğunluklu tasarlayacak. Bu da aynı boyutta daha fazla kapasite sunulmasını sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir